Zapalenie wyrostka robaczkowego a ból

Witam moja córka miała zapalenie wyrostka robaczkowego. Była leczona antybiotykami i lekami przeciwbólowymi w dniach: 2.04.-7.04 po dwóch dniach od wyjścia ze szpitala córka zaczęła się skarżyć na ból wyrostka przy dotyku, ból nie jest bardzo mocny, ale do zniesienia. Od kilku dni boli ją jak siedzi, ale to sporadycznie. Co to może oznaczać i co z tym zrobić? Proszę również o napisanie w odpowiedzi na moje pytanie co ten ból może znaczyć, czy jest ryzyko operacji i nawrotu zapalenia?

Niestety, ale w takim przypadku jest duże prawdopodobieństwo nawrotu stanu zapalnego w zakresie wyrostka robaczkowego co może wymagać leczenia operacyjnego. Radzę w tej sprawie ponownie pilnie skonsultować się najlepiej z chirurgiem dziecięcym.