Zapalenie wyrostka robaczkowego i otrzewnej

Czolem, 6 lat temu przeszedlem pozna operacje wyrostka gdzie doszlo do zapalenia otrzewnej. Pol roku temu zaczalem odczuwac dolegliwosci ze stolcem i brzuchem - wzdecia, klucia i burczenie. Kolonoskopia ok, pokazala jedynie, ze kikut wyrostka w stanie zapalnym. W biopsji opis o przewleklym nieswoistym zapaleniu blony sluzowej. Do tej pory bylem u dwoch gastrologow i oprocz lekkostrawnej diety zostaly mi przypisane tabletki Debretin, oraz antybiotyki na flore w jelicie, jednak dalej bez efektow.

Takie dolegliwości mogą być efektem zrostów jakie występują w jamie brzusznej po przebytym zapaleniu otrzewnej. W takiej sytuacji mogą tylko złagodzić dolegliwości leki regulujące pracę jelit i odpowiedni tryb życia, dieta.