Zapalenie zatok i zielona wydzielina

Witam mam 19lat ponad tydzień temu bralam silny antybiotyk zetamax 2g jednorazowa na zapalenie zatok objawy ból głowy zielona wydzielina minęło lecz mam katar bol gardła i dużo przezroczystej a rano troszkę żółtej wydzieliny kaszle również juz 3tygodnie mokry a rano i wieczorem suchy jak również suchość w gardle jak również przy odkrztuszaniu czuje taki posmak ropy.zastanawiał się czy to nie przez ta suchość biorę aktualnie cholinex intense rutinoscorbin syrop sosnowy i flegamine

Witam,
objawy powinny ustąpić w ciągu kilku najbliższych dni.
Gdyby stało się inaczej - proszę zgłosić się na ponowną wizytę do lek. rodzinnego, możliwe konieczne dalsze leczenie antybiotykiem
pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli opisane objawy utrzymują się pomimo antybiotykoterapii, sugeruję ponowną wizytę u lekarza POZ. Do tego czasu proszę kontynuować przyjmowanie leków objawowych.