Zapalenie zmienionego łożyska, co oznacza ten termin?

Witam,
jestem po zabiegu łyżeczkowania z powodu pustego pęcherzyka ciążowego. Na moim wyniku histopatologicznym jako rozpoznanie jest napisane:"fragmenty zapalenie zmienionego łożyska bez zmian nowotworowych".

Co to oznacza?

KOBIETA, 6 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Opis oznacza, że w łożysku stwierdzono cechy wskazujące na jego zapalenie, nie było natomiast wykładników ciążowej choroby trofoblastycznej (którą jest np. zaśniad groniasty czy też rak kosmówki). Histopatolog zawsze stara się wykluczyć tę chorobę, ponieważ może ona mieć poważne konsekwencje nawet po poronieniu/usunięciu takiej ciąży (Pani to w każdym razie nie dotyczy).
Pozdrawiam serdecznie!