Zapalenie żołądka z infekcją Helicobacter pyroli

Mój ojciec dostał takie rozpoznanie ze szpitala: K29.6 inne zapalenia żołądka. zapalenie żołądka z infekcją H.pylori.Procedura 44.162 - Gastroskopia diagnostyczna z biopsją.Przełyk prawidłowy wpust działa poprawnie. Elastyczność ścian żołądka prawidłowa. Bł śl okolicy przedodżwiernikowej z pojedynczymi nadżerkami pokrytymi włóknikiem oraz polipowo przerośniętą śluzówką. wycinki. Odżwienik obkurczony,działa sprawnie.Opuszka ksztatna z zapalenie zmienioną bł śl. Test urazowy Gastritis.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wyniki świadczą o zapaleniu żołądka oraz dwunastnicy, należy poczekać na wynik badania wycinków oraz w w kierunku H. Pylori ni włączyć odpowiednie leczenie po kontroli u lekarza.
Pozdrawiam