Zapalenie żył i zakrzepowe zapalenie żył

18/09-diagnoza po USG Doppler (drugi raz, po tygodniu zastrzyków)-Zapalenie żył i zakrzepowe zapalenie żył(powierzchnowa w łydce). Kolejne 10 zastrzyków -Fraxodi 0,6 ml 1x1 tabletki Diosmineks masc Lioton 1000. Chirurg naczyniowy stwierdził, że zastrzyki nad wyraz i nie ma sie co obawić. Czy powinnam teraz w jaiś sposób sprawdzić czy wszytko jest juz ok? W jaki? Ponownie doppler?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani - kontrola Dopplerowska oraz badanie poziomuCRP - są jedynymi metodami oceny skuteczności leczenia.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, Kraków ( kontakt: www.chirurgiakrakow.pl )

Witam , odpowiednia codzienna komprejsoterapia w zakrzepicy żył powierzchwnych promuje rozpuszczanie skrzeplin i zabezpiecza przed narastaniem zakrzepu oraz zatorowością płucną. U pacjentów leżących należy kontynuować heparynę drobnocząsteczkową podskórnie w dawce profilaktycznej.
Pozdrawiam serdecznie, Łukasz Szczygieł, spec. angiolog