Zapaleniu stawu żebrowo-mostkowego i wyniki badania krwi

Witam, Zdiagnozowano u mnie zapalenie stawu żebrowo-mostkowego. Przyczyna jak dotąd nieznana. Chodzę od lekarza do lekarza. Miałam robione badania krwi CRP i ANTY CCP. Wynik CRP: 6.25, wynik ANTY CCP: 0.5. Proszę o informację co oznaczają wyniki tych badań. Stan zapalny utrzymuje się od października. Zabiegi i leki zwalczają tylko ból.

CRP to badanie służące do wykrywania stanów zapalnych - nie podała Pani zakresów norm - a są różne metody - więc trudno mi ocenić. Kiedyś mieliśmy tylko do dyspozycji OB. Natomiast anty-CCP stosowane jest do wykrywania reumatoidalnego zapalenia stawów (rzs) - ta sama uwaga w odniesieniu do normy.