Zaparcia, biegunki i śluz na papierze przy nieswoistym zapaleniu odbytnicy i esicy

3 miesiące temu zdiagnozowano u mnie nieswoiste zapalenie odbytnicy i esicy o dużej aktywności. Od miesiąca mam zaparcia, a co jakiś czas kilkudniowe biegunki. Do tego często na papierze zostaje śluz. Moje stolce są czasem węższe niż zwykle, a czasem normalne. Czasem bywają ciemniejsze. Kilka razy zauważyłam coś czerwonego w nich, ale nie wiem czy to była krew. Do tego czasami odczuwam ból podbrzusza. Co to może oznaczać? Czy możliwe jest wystąpienie u mnie nieswoistej choroby zapalnej jelit?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak istnieje taka możliwość. Proszę koniecznie udać się do lekarza gastroenterologa. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.