Zaparcia i ból przy oddawaniu stolca

Witam, Mam 27 lat i od ok. 2 miesięcy odczuwam nasilający się ból przy oddawaniu stolca, przypomina to rozcinanie skóry odbytu, czasami pojawiają się też małe ilości krwi na papierze. Dodam, że nie mam zaparć, wypróżniam się regularnie. Co mogę zrobić, żeby sobie z tym poradzić lub do kogo mam się zgłosić?

Magdalena Mroczek

Witam, przyczyną Pani dolegliwości może byc tzw. szczelina odbytu czyli linijne pęknięcie (owrzodzenie) błony śluzowej kanału odbytu. Leczenie może opierac się na nasiadówkach w ciepłej wodzie, spożywaniu większej ilości błonnika, piciu dużej ilości płynów oraz na podawaniu środków ułatwiających wypróżnianie. Leczeniem zajmuje się gastrolog.

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że najlepiej aby zgłosiła się Pani do lekarza rodzinnego. Tylko po zbadaniu będzie można określić czym Pani dolegliwość może być spowodowana oraz otrzyma Pani odpowiednie zalecenia. Brak dodatkowych informacji jakich lekarz może dowiedzieć się w czasie wizyty lekarskiej uniemożliwia tutaj jakiejkolwiek rady.