Zaparcia i hemoroidy w ciąży

Witam.Mam 19lat i jestem w 9 tyg i 6d ciazy. Od poczatku ciazy pojawily sie hemoroidy mam tez zaparcia ale nie sa bardzo uciazliwe.Mam nietolerancja sorbitolu i laktozy miesiac przed ciaza zostala stwierdzona i zmieniona dieta.Jem duzo warzyw i owocow ale nie moge jesc jablek itp.Bo zawieraja sorbitol.Czy na hemoroidy nie jest zawczesnie i jak moge sobie z nimi poradzic?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że jeżeli występowały zaparcia to hemoroidy mogły juz wystąpić. Proponuje udać się do lekarza ginekologa , po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.