Zaparcia i kał w postaci twardych kulek

Od dłuższego czasu cierpię na zaparcia. Środki typu Xenna powodują bóle brzucha.Troszeczkę pomaga sproszkowany błonnik . Ale w dalszym ciągu mój wydalany kał wygląda jak odchody sarenki (postać twardych kulek). Robiłam pakiet badań tarczycowych - wyniki są w normie. Badanie kolonoskopii też nic nie wykazało. Gdzie mogę szukać przyczyny??? Proszę o podpowiedź. z góry dziękuję

Witam serdecznie. Jest to niestety częsta przypadłość kobiet, bez znaczenia na wiek. Polecam doraźne stosowanie syropu zawierającego Laktuloze.