Zaparcia i kłopoty ze snem u małego dziecka

Witam, mój syn który ma obecnie 14 miesięcy od urodzenia ma problemy z zaparciami z tego tytułu od 4 miesiąca życia jest na bebilon pepti. Niestety od dwóch miesięcy nie chce go pić nawet przez sen. Zrobił kilka razy kupę z krwią lekarz prowadzący kazał wyeliminować wszelkie pro. mleczne i mleko, dodam że zaparcia i kłopoty z snem to jedyne dolegliwości które nas męczą. Nigdy nie miał żadnej wysypki ani zaczerwień, proszę co w takiej sytuacji robić. Czy można potwierdzić to jakimiś badaniami.

Dzień dobry,

U dziecka prawdopodobnie występuje alergia na białko mleka krowiego.
Proszę produkty mleczne (mleko, sery, jogurty, kefir) wyeliminować z diety na okres 2 -4 tygodni.
W tym czasie proszę podawać dziecku do jedzenia - śliwki suszone - 2-3 sztuki na dzień oraz napary z lnu, owsiankę na WODZIE z owocami lub zmielonymi orzechami włoskimi. Po tym czasie proszę spróbować do picia podawać dziecku mleko modyfikowane np. Bebiko 3 i obserwować reakcje organizmu dziecka.
Dziecko w wieku 14 miesięcy nie powinno być karmione w nocy, a spożywać 5 posiłków w ciągu dnia o stałych porach. Dieta dziecka zawsze powinna być odpowiednio zbilansowana, by zapewnić prawidłowy wzrost i rozwój i nie dopuścić do nadwagi i otyłości.