Zaparcia i krew z odbytu u 16-latki

Moja córka ma 16 lat i od 5 dni dokuczały jej zaparcia i dzisiaj kiedy chciała sie wypróżnić zaczeła jej lecieć krew z odbytu . co to może być i jak temu zapobiec ?

Aleksander Ropielewski

Może to być szczelina odbytu. Konieczne jest przeprowadzenie badania przedmiotowego i odpowiednie leczenie (jeżeli to szczelina odbytu to leczenie zazwyczaj zachowawcze, dieta oraz środki farmakologiczne)