Zaparcia i problemy z wypróżnieniem w ciąży

Witam ! Pani doktor mam pytanie jestem obecnie w 10 tyg ciąży i ok 4 tyg mam zaparcia ,wypróżniam się raz na 4 lub 5 dni .Zakupiłam ostatnio morele ,śliwki suszone i aktywie i tak jak by lepiej zaczęłam się wypróżniać żeby nie zapeszać od kilku dni codziennie ale pokazał się kał z dość dużą ilością śluzu o czym to może świadczyć? przed wypróżnieniem miałam również nadmierną ilośc gazów w jelicie.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Póki co nie ma powodów do niepokoju. Może być to wynik opisanych zaparć. Proszę dbać o dietę oraz spożywać wymienione produkty. Jeśli mimo wszystko dalej będzie się pojawiał śluz w kale, proszę udać się do lekarza POZ.