Zaparcia i stosowanie suplementów

Dzien dobry. Jestem kobieta, mam 38 lat. Od zawsze borykam sie z zaparciami. Stosuje suplementy aby moc sie wypróżnić. Od miesiąca zaparcia stały sie silniejsze, doszło tez pobolewanie pod prawym żebrem, odczuwane jako pieczenie. Dodam, ze nie boli ciagle ale pobolewa. Od dwóch dni doszedł ból z lewej strony pępka. Ból mozna opisać jako kłujący w jednym miejscu. Dodam ze jest on zlokalizowany bardzo blisko pępka i nieco poniżej. Wizytę u gastrologa mam dopiero na koniec stycznia.

Lek. Katarzyna Szymczak

Konieczna diagnostyka, usg jamy brzusznej, badania krwi, m.in. alat, aspat, Amylaza, ggtp, morfologia, tsh. Także dieta bogatobłonnikowa, przyjmowanie dużej ilości płynów, regularna aktywność fizyczna, to wszystko powinno przyspieszyć metabolizm.
Pozdrawiam