Zaparcia i zespół jelita drażliwego

mam zaparcia tkz.jelito leniwe poprostu nie mam parcia wogóle na stolec czy moga to byc zaburzenia neurologiczne moj lekarz gastrolog dal mi skierowanie do neurologa bo on mowi ze innej przyczyny nie znajduje zazywalam wiele juz lekow i bez skutku mialam robiona kolonoskopie i jelita sa czyste jestem osoba szczupla waże 53 kg bardzo prosze o odpowiedz i pomoc nawet jak zrobie lewatywe to musze sama siąśc na muszle i pocisnac bo nie mam efektu ze musze już błagam o pomoc

Wymaga Pani wielu szczegółowych badań aby ustalić przyczynę Pani dolegliwości. Zwykle badani czas pasażu przez jelito ze znacznikami, wykonujemy manometrię anorektalną oraz ultrasonograficzną ocenę funkcjonowania mięśni dna miednicy odpowiedzialnych za defekację ( USG transrektalne 3D oraz USG przezkroczowe.