Zaparcia po diecie wysokobiałkowej

Witam. Mam problemy z zaparciami, oddaje stolec średnio dwa razy w tygodniu. Kiedyś oddawałem codziennie. Czy może mieć to związek z dietą wysokobiałkową ( 1,5-2g/kg)? Jestem po okresie odchudzania. Obecnie jem 1500 kcal, ale stopniowo będę starał się jeść coraz więcej. Od kilku dni jem duże ilości błonnika, piję znacznie więcej wody oraz staram się jeść owoce i warzywa. Na razie nie czuję poprawy. Proszę o pomoc.

Błonnik, woda, owoce i warzywa powinny w końcu zadziałać. Można jeszcze pomóc sobie poprzez regularną aktywność fizyczną i picie ciepłej wody (pierwszą szklankę rano przed śniadaniem).

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl

Skład diety, którą Pan stosował mógł negatywnie wpłynąć na czynność motoryczną przewodu pokarmowego. W obecnej sytuacji błonnik (z różnych produktów) do diety należy wprowadzać bardzo stopniowo, bo można osiągnąć wynik odwrotny do zamierzonego. Zwiększenie ilości wody w diecie oraz warzyw jest bardzo dobrym rozwiązaniem, z ilością owoców proszę nie "przesadzać" i nie jadać więcej niż 300-400 gramów dziennie. Szczegółowa porada możliwa po przesłaniu kilkudniowego dzienniczka żywieniowego.
Zapraszam do kontaktu przez moją stronę internetową
www.dietoterapia.waw.pl
Pozdrawiam