Zaparcia po laparoskopowym usuwaniu wyrostka

Mam 21 lat w niedziele malam lapariskopowo usuwany wyrostek. W czwartek wieczorem wszystko się zaczęło o od tamtego dnia nie oddałam stolca (jest środa). Brzuch nie boli, parcia nie mam. Jestem na diecie lekkostrawnej. Zazywam codeine, paracetamol i ibuprofen według zastrzeżeń lekarza. Czy mam się niepokoić. Może to normalne? Czy jest coś co może mi pomóc? Czy mogę spróbować wypić kefir?

Kodeina wykazuje działanie zapierające, co nakłada się na działanie diety lekkostrawnej (brak błonnika>jelito nie jest motywowane do ruchów>słaby pasaż treści jelitowej>rzadsze wypróżnienia).
Zaparcie jest więc niczym innym jak tylko przejściowym skutkiem leczenia.

Proszę stosować się do zaleceń jakie otrzymała Pani w szpitalu - a w razie niepokojących objawów skontaktować się z lekarzem.

Witam , mam nadzieję , że codeinę,paracetamol i ibuprofen zażywa Pani według ZALECEŃ a nie ZASTRZEŻEŃ lekarza!!!!! W sprawie obecnych dolegliwości proszę pilnie skontaktować się z operatorem lub SOR w szpitalu , gdzie była Pani operowana!!! z.żurawski