Zaparcia po lekach antydepresyjnych

Witam. Od kilku lat borykam się z uciążliwymi zaparciami po lekach antydepresyjnych. Mam znacznie wydłużone i poszerzone jelito. Nie mogę się wypróżniać nawet za pomocą silnych środków przeczyszczających (staram się ich unikać). Brzuch jest wielki i prawie ciągle boli. Z leków nie mogę zrezygnować. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Bardzo proszę o radę.

witam,
powinna Pani zmodyfikować dietę w odpowiedni sposób, aby ułatwiała wypróżnienia.
Więcej ruchu i wysiłku fizycznego również pomoże.
Proponuję jogurty Activia, tabletki Xenna

Do wydłużenia jelita nie doszło, nie ma takiej możliwości - proszę być spokojną.