Zaparcia po spożyciu posiłków po resekcji żołądka

dzien dobry moja zona ma zaparcia po spozyciu posilkow,zona jest po czesciowej resekcji zoladka (zostalo1/5)wszystkie posilki sa sporzadzane zgodnie z zaleceniami i z produktow wskazanych,sablenderowane co moze byc powodem zaparc

Lek. Katarzyna Szymczak

Może to jeszcze za krótki czas od zabiegu? I przwod pokarmowy nie funkcjonuje jeszcze prawidłowo. Zaparcia to znaczy stolec jest co jakj czas? Raz na trzy dni to jeszcze norma. W razie niepokoju sugeruję kontrolę u lekarza wykonującego zabieg.
Pozdrawiam