Zaparcia u 2-tygodniowego noworodka

Moja córka ma 2 tygodnie i od 3 dni zaczęła mieć zaparcia. Dodam że karmię ja mlekiem modyfikowanym. Bebiko 1 . Jak mogę jak pomóc.

Witam,
U dzieci karmionych sztucznym pokarmem, zaparcia to niestety częstszy problem.
Przede wszystkim proszę obserwować córeczkę, masować brzuszek. Maleństwo zaparciem może reagować na mieszankę, proszę brać pod uwagę ,że układ pokarmowy dziecka cały czas się rozwija i dostosowuje do pokarmu. Być może ta mieszanka nie służy maleństwu i będzie trzeba zmienić ją na inną. Jeśli zaparcia nie ustąpią proszę zgłosić się do pediatry.
Pozdrawiam,

Mgr Katarzyna Patyk

Zgłosić się z dzieckiem do pediatry.