Zaparcia u 4-letniego dziecka

Mój syn ma 4 latka. Zaczęło się od zaparcia, nie mógł zrobić kupki ponieważ przy wypróżnieniu bardzo go bolało. Na początku powstrzymywał kupę ale teraz twierdzi że nie czuje parcia. Przy tym ma bóle brzucha. Ratunku! On bardzo się męczy i nie wiem co robić. Lekarz każe podawać laktulozum do skutku, ale żadnego skutku nie ma oprócz puszczania bąków.

Lek. Katarzyna Szymczak

Może Pani podać czopek glicerynowy i pilnować żeby dziecko dużo piło. Sugerowalabym także wykonanie usg jelit.
Pozdrawiam