Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 3 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaparcia u kobiety po porodzie

Dzień dobry. Od mniej wiecej dwóch tygodni mam zaparcia. Jesli juz uda sie wyproznic, kosztuje mnie to duzo bolu- skurcze jakby w jelitach, bol odbytu, a kał jest czarny. Dodam, że 4tyg temu urodziłam synka (miałam założone szwy) i obecnie karmię piersią. Jakie działanie podjąć aby poznać przyczynę problemu? Do jakiego lekarza się udać i czy wcześniej wykonać posiew kału? I ostatnie pytanie-czy zawsze musi byc to objaw powaznych zdrowotnych problemow? (nie przyjmuje zelaza, a dieta jest ok)
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Wskazania do endoskopii

Endoskopia służy ocenie stanu narządów wewnętrznych. Jednak za pomocą endoskopu można nie tylko badać, ale również leczyć. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są wskazania do endoskopii.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Najpewniej związane jest to z uszkodzeniami tkanek miednicy po porodzie. Trudno mi bez badania ocenić jednoznacznie jaka jest przyczyna zaparć. Prosze stosować dietę bogatoresztkową bogata w płyny oraz skontaktować się z lekarzem rodzinnym a w dalszej kolejności z chirurgiem.

umów wizytę 0

Na poczatek radziłbym zmianę diety, która wyregulowałaby Pani wypróznienia. Dobrą metodą jest jedzenie codziennie kilku ( 5-7 ) suszonych śliwek i picie dużej ilości wody

Specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej oraz gastroenterologii.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety