Zaparcia, wzdęcia i refluks żołądkowo-przełykowy

Dzień dobry! Borykam sie z zaparciami. Wzdeciami. Refluksem. Dodatkowo boli mnie dosłownie wszystko. Krzyże, stawy, mięśnie. Czeste bole glowy. Mam ochote wtedy wymiotowac.Czuję się na 90, a nie 23lata. 2lata temu mialam gastroskopie i mialam nadzerki i helicobacter pylori, właściwie leczenie podjęte na początku tego roku. Wtedy lekarz zapisal mi tylko controloc. Tydzien temu mialam wykonywaną ponowną gastroskopię. Wyniki biopsji za około 2tyg. Poki co dg. Gastropatia aftowa. Co to znaczy?

Gastropatia aftowa to rodzaj zapalenia, a właściwie podrażnieni błony śluzowej żołądka.
Tego typu zmiany są bezobjawowe, to znaczy, że żaden z opisanych przez Panią objawów nie jest spowodowany gastropatią aftową.

Endoskopista rozpoznając Gastropatię aftową miał na myśli prawdopodobnie wielomiejscowe jednczasowe występowanie licznych nadżerek błony śluzowej żołądka. Do sytuacji należy podejść bardzo kompleksowo i wykonać dodatkowo kolonoskopię oraz badania hematologiczne i immunologiczne. Istnieje szereg zależności funkcji przewodu pokarmowego od układu nerwowego i to wymaga również weryfikacji. Oczywiście papierosy, kawa, alkohol - można zapomnieć.