Zapchany nos u 3-miesięcznego dziecka a alergia

Witam. Mam pytanie odnosnie zapchanego noska u niemowlaka. Moj synek ma 3 miesiace I od jakiegos czasu ma zapchany nosek,jak spi i jestesmy na podworku to jest ok, problem jest kiedy Sie budzi to ma tak zapchany nosek ze kaszle albo na wymioty go zbiera. Co moze byc tego przyczyna?jak mu ponoc?mamy kota czy to moze byc alergia? Pozdrawiam

Witam. Problemy z drożnością nozdrzy mogą wiązać się zarówno z alergia jak i np. skrzywieniem przegrody nosa. Sugeruje wizytę u pediatry który przeprowadzi bezpośrednie badanie.