Zapinka amplatzera a przezskórne zamknięcie drożnego PFO

Jestem zakwalifikowana do przezskórnego zamnięcia drożnego PFO.Jestmem uczulona na nikiel,a wiadomo mi że zapinka amplatzera wykonana jest z niklu.Proszę o informacje czy ta zapinka może mieć inny skład albo inne rozwiazanie

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, na rynku dostępne sa rownież inne narzędzia poza zapieka Ampltzera. Prosze stosowac sie do zalecen, lekarze wybiorą najlepsze dla Pani urządzenie. Pozdrawiam