Zapis czuwania nieprawidłowy

WITAM! JESTEM MAMĄ SIEDMIOLETNIEGO SYNKA, ZOSTAŁ SKIEROWANY NA BADANIE EEG Z POWODU NADPOBUDLIWOŚCI I OPÓŹNIONYM ROZWOJU MOWY. ODEBRAŁAM JEGO WYNIKI I TROSZKĘ SIĘ MARTWIĘ; TO JEGO WYNIK: BADANIE WYKONANO W CZUWANIU, CZYNNOŚĆ PODSTAWOWA 6-7 HZ O AMPL. DO 100 UV, ZAPIS ZRÓŻNICOWANY PRZESTRZENNIE. W OKOLICACH CZOŁOWO-SKRONIOWO-POTYLICZNYCH REJESTRUJE SIĘ GRUPY FAL OSTRYCH, IGLIC, ZESPOŁÓW FALI OSTREJ Z WOLNĄ I IGLICY FALI O AMPL. DO 200 UV. W FS ILOŚĆ ZMIAN NARASTA  REJESTRUJĄ SIĘ SERIE WW. ZMIAN, PO FS KILKAKROTNIE, KILKUKROTNE SERIE UOGÓLNIONYCH ZMIAN ZŁOŻONYCH Z WW. O AMPL. 500 UV. ORZECZENIE: ZAPIS CZUWANIA NIEPRAWIDŁOWY. ZMIANY ZLOKALIZOWANE I UOGÓLNIONE, NARASTAJĄCE W FS I PO FS. BARDZO PROSZĘ O POMOC W POJĘCIU TEGO WYNIKU, Z GÓRY DZIĘKUJĘ.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Wynik badania jest rzeczywiście nieprawidłowy i synek wymaga dalszej diagnostyki. Napisała Pani, iż powodem skierowania na badanie była nadpobudliwość, ale nie wyjaśniła Pani, jak ona sie objawia. Być może dziecko ma objawy kliniczne padaczki, np. pod postacią napadów tonicznych lub klonicznych, wyzwalanych przez okreslony czynnik? Zmiany w czynności bioelektrycznej mózgu, zwłaszcza tak wyraźne, nie pozostają zwykle niezauważalne w obrazie klinicznym. Proszę udać się do lekarza neurologa, który zalecił wykonanie badania. Do jego właściwej interpretacji niezbędna jest bowiem znajomość historii choroby pacjenta oraz stanu klinicznego.