Zapis Holter EKG u 7-latka

U mojego syna(7lat) zdiagnozowano blok przedsionkowo-komorowy II typu Wenkebacha.W zapisie Holter EKG ujawniono 21 epizodow bloku prz-kom.II stopnia,PQ 0,12-0,2 QTc max460. Co to oznacza? Czy synowi coś grozi?

Witam. Postępowanie w takim przypadku uzależnione jest od tego, czy dziecku towarzyszą jakiekolwiek objawy klinicznego (utraty przytomności, osłabienie, drgawki). W niektórych przypadkach rozważa się wszczepienie kardiostymulatora. Dziecko powinien ocenić kardiolog który będzie miał możliwość przeprowadzenia bezpośredniego badania.