Zapobieganie zapaleniu spojówek podczas noszenia soczewek kontaktowych

Witam, noszę soczewki kontaktowe i chciałam się dowiedzieć jak zapobiegać zapaleniu spojówek, które pojawia się u mnie jesienią oraz czy kosmetyki do makijażu takie jak tusz do rzęs, cień do powiek czy kredka należy koniecznie wyrzucić jeśli używało się ich kiedy zaczęła się infekcja oczu?

Witam.przy prawidlowej pielegnacji zapalenie spojowek wystepuje niezwykle rzadko.mozna stosowac sztuczne lzy na soczewki np Hyabak lub HyalDrop .inne infekcyjne problemy leczy lekarz.pozdrawiam