Zapomniałam 14 tabletki - czy muszę dodatkowo się zabezpieczać?

Witam! Zapomniałam wziąć tabletkę w ostatnim dniu drugiego tygodnia. Po 24 godz. a więc w momencie brania następnej tabletki zażyłam dwie na raz. Czy zachowana będzie antykoncepcja? Czy dla pewności nie robić przerwy 7-dniowej po skończeniu blistra (zasada postępowania w przypadku nie zażycia tabletki w 3 tygodniu). Proszę o pilną odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W przypadku pominięcia tabletki antykoncepcyjnej w drugim tygodniu należy przyjąć jak najszybciej pominiętą tabletkę. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia ani dodatkowego postępowania.

Działanie antykoncepcyjne tabletek powinno być zachowane.

Pozdrawiam