Zapomniałam 2 tabletek antykoncepcyjnych. Jest ryzyko?

Witam. Dzisiaj (sobota) o wyznaczonej porze poszłam po tabletkę, a tu patrzę, że nie wzięłam tabletek z czwartku i z piątku (nie mam pojęcia, jak to się stało) i jeszcze w piątek kochałam się z chłopakiem. Zapomniane tabletki to 18 i 19 z kolei. Mam pytanie. Jest ryzyko zajścia w ciążę? Proszę o szybką odpowiedź. Z góry bardzo dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Tak, ryzyko istnieje, tym bardziej, że pominięte zostały aż dwie tabletki. W tej sytuacji powinna Pani przyjąć pominięte tabletki i rozpocząć kolejne opakowanie bez robienia 7-dniowej przerwy. Zminimalizuje to prawdopodobieństwo zapłodnienia.

Pozdrawiam serdecznie!