Zapomniałam 3 tabletek. Jak zacząć brać następne opakowanie?

Chodzi o tabletki antykoncepcyjne. Zapomniałam wziąć pierwszych 3 tabletek z opakowania, tzn. w pierwszym tygodniu. Pierwszą powinnam wziąć w sobotę, a zażyłam w poniedziałek 3 naraz. Z tego opakowania zostały mi 4 tabletki. Chciałabym wiedzieć, co powinnam zrobić, żeby następne opakowanie "działało" tak, jak powinno, tzn. żeby było działanie antykoncepcyjne. Mam wziąć pierwsza tabletkę z następnego opakowania normalnie po 7 dniach przerwy? Czy może przerwać brać to opakowanie i zacząć następne od pierwszego dnia miesiączki? A może jest jakieś inne rozwiązanie? Proszę o jak najszybszą odpowiedź. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W Pani przypadku należało stosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni od dnia (zbyt późnego) rozpoczęcia opakowania. Jeśli współżyła Pani podczas przerwy poprzedzającej rozpoczęcie tego opakowania, to istnieje ryzyko ciąży. Proszę zażywać tabletki, aż do zakończenia tego opakowania, zrobić 7 dni przerwy i przed rozpoczęciem nowego opakowania proszę wykluczyć ciążę (test ciążowy, polecam artykuł: abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0 ). Jeśli test będzie negatywny (może go Pani potem jeszcze powtórzyć po jakimś tygodniu), to może Pani dalej zażywać pigułki i dodatkowe zabezpieczenie nie jest konieczne.

Pozdrawiam!