Zapomniałam 4. i 5. tabletki antykoncepcyjnej bez 7-dniowej przerwy, co zrobić?

Witam. Nie zażyłam 4. tabletki a 5. wzięłam po 23 godz. od zwykłej pory. Tabletki biorę bez 7-dniowej przerwy, nie współżyłam w tym czasie. Pojawiło się plamienie. Jak długo muszę się dodatkowo zabezpieczać biorąc nadal tabletki? Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli nie robiła Pani siedmiodniowej przerwy, to działanie antykoncepcyjne tabletek zostało zachowane. Można to porównać do zrobienia dwudniowej przerwy. Plamienie czy krwawienie będzie normalną reakcją organizmu na tego typu nieregularność przyjmowania tabletek, lecz nie świadczy o zachwianiu ochrony antykoncepcyjnej. Proszę dalej codziennie przyjmować tabletki.

Pozdrawiam serdecznie!