Zapomniałam 4. i 5. tabletki antykoncepcyjnej bez robienia 7-dniowej przerwy - co zrobić?

Witam. Biorę tabletki anty i wyjeżdżając na święta zapomniałam ich zabrać, nie zażyłam 4. tabletki a 5. wzięłam po 23 godz od normalnej pory, tabletki brałam bez robienia 7-dniowej przerwy. Nie współżyłam w tym czasie. Jak długo muszę się dodatkowo zabezpieczać biorąc nadal tabletki? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
w przypadku pominięcia tabletek z początku opakowania należy dodatkowo stosować przez 7 kolejnych dni np. prezerwatywę lub powstrzymać się od współżycia.

Pozdrawiam serdecznie!