Zapomniałam dwóch tabletek i nie rozpoczęłam nowego opakowania

Minęło 9 dni, a ja nie rozpoczęłam kolejnego opakowania tabletek antykoncepcyjnych, a do tego we wcześniejszym opakowaniu zapomniałam dwóch tabletek , w tym jedną z nich zażyłam po 12 godzinach czy jest duże prawdopodobieństwo zajścia w ciąże w takiej sytuacji? Nie wiem czy po takiej przerwie zacząć zażywać kolejne opakowanie. Czy sobie odpuścić i zrobić test ciążowy? Dodam, że w trakcie przerwy wystąpiło normalne krwawienie.

Redakcja abcZdrowie

Istotne jest w którym tygodniu doszło do pominięcia tabletek i czy dochodziło do stosunków płciowych w tym czasie. Możliwe jest rozpoczęcie kolejnego opakowania między 2 a 5 dniem cyklu, ale przez pierwszych 7 dni zalecane są dodatkowe niehormonalne metody antykoncepcyjne (np. prezerwatywa).