Zapomniałam jednej tabletki. Jak teraz je przyjmować?

Witam, mam problem, od środy (5.01) zaczęłam brać tabletki N******** i powinnam skończyć brać je we wtorek (25.01), nie wiem jak to się stało ale ostatnią tabletkę wzięłam w środę (26.01), tak to wygląda jakbym jedną zapomniał i wzięła o dzień później? Kiedy mam teraz zacząć brać tabletki z nowego opakowania? Czy normalnie w środę? A przy przyjmowaniu tabletek od samego początku od 4 miesięcy zawsze wieczorami to mnie okropnie mdli. Nie wiem może są niewłaściwe? I jeszcze jedna sprawa, w niedzielę (23.01) kochałam się z mężem i po wszystkim zauważyłam na jego koszulce i na prześcieradle taką brązową, jakby krwistą wydzielinę, było jej mało, tak jakby się czekoladą wybrudził troszkę, potem już wcale jej nie było i do dziś też nie ma, mam spore upławy koloru białego, czy to może być nadżerka? Bardzo proszę o odpowiedzi. Z góry dziękuję i pozdrawiam, Agnieszka

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji mogło dojść do zmniejszenia skuteczności antykoncepcyjnej. Przed rozpoczęciem stosowania następnego opakowania należy wykluczyć możliwość ciąży wykonując test ciążowy w ostatni dzień przerwy.
Wydaje się, że po użyciu całego pierwszego opakowania należy zastosować 7 dni przerwy, w związku z tym dzień rozpoczęcia ulegnie przesunięciu.
Mdłości mogą być działaniami niepożądanymi, w związku z tym można rozważyć zmianę preparatu na taki, który będzie bardziej komfortowy.
Plamienia śródcykliczne pojawiające się po paru miesiącach stosowania antykoncepcji hormonalnej wymagają wyjaśnienia poprzez badanie ginekologiczne, mogą być związane ze nadżerką lub innymi zmianami organicznymi.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl