Zapomniałam jednej tabletki w trzecim tygodniu - czy jestem zabezpieczona?

Witam, jestem w trakcie swojego 3. blistra. Wczoraj zapomniałam 16-tej tabletki z 3. rzędu. W ulotce są napisane 2 opcje, ja bym chciała się upewnić co do pierwszej. Jest napisane, aby jak najszybciej zażyć pominięta tabletkę (co zrobiłam) i następnie przyjmować tabletki do końca o wyznaczonej porze (wzięłam dzisiejszą), a potem bez zażycia 4. placebo przejść do następnego blistra. Tak chcę zrobić, ale chcę się spytać, czy jestem zabezpieczona do końca aktualnego blistra? Czy mogę jutro bez dodatkowych zabezpieczeń kochać się z chłopakiem? Dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Nie wspomina Pani, z jakim opóźnieniem przyjęła Pani zapomnianą tabletkę. Jeżeli nie minęło 12 godzin, skuteczność tabletek nie została zmniejszona. Jeżeli okres ten był dłuższy, mogło dojść do osłabienia działania antykoncepcyjnego. Jeżeli jednak pozostałe tabletki przyjmowała Pani regularnie, o stałych porach, a następnie postąpi Pani tak jak wskazuje instrukcja zamieszczona w ulotce, nie ma powodu do obaw - antykoncepcja będzie skuteczna. Nie ma zatem potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcji.

Pozdrawiam