Zapomniałam kiedy wzięłam ostatnią tabletkę - co teraz robić?

Witam serdecznie! Po raz pierwszy zdarzyła mi się taka sytuacja i nie wiem co zrobić. Biorę tabletki już długi czas, ostatnio zrobiłam sobie przerwę i na nowo zaczęłam zgodnie z opisem przyjmować kolejne opakowanie. Problem w tym, że opakowanie się skończyło w piątek lub w sobotę, a ja - nie wiem dlaczego - nie mogę sobie przypomnieć kiedy brałam ostatnią tabletkę? Nie wiem jakie jest najlepsze wyjście z tej sytuacji? Czy jeśli się pomylę to ryzyko zmniejszenia skuteczności działania tabletek jest duże? Co w takiej sytuacji najlepiej zrobić? Karolina

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przerwę między opakowaniami można dowolnie skrócić nigdy wydłużyć. Jeżeli nie jest Pani pewna, kiedy przyjęła ostatnią tabletkę proponowałabym skrócić przerwę. Dla całkowitej pewności sugerowałabym rozpocząć nowe opakowanie w 5 dniu przerwy. W ten sposób będzie miała Pani całkowitą pewność, że nie doszło do obniżenia skuteczności preparatu.

Wydłużenie przerwy wiąże się ze zniesieniem działania preparatu w trakcie jej trwania i  dodatkowo wymaga stosowania dodatkowego zabezpieczenia przez pierwsze 7 dni.

Pozdrawiam.