Zapomniałam kilku tabletek, czy mogłam zajść w ciążę?

Witam. Mam problem ponieważ zaczęłam nowe opakowanie tabletek i już na samym początku miałam problemy z pamiętaniem o tym żeby je brać regularnie. Tabletki brałam o różnych porach i bardzo nieregularnie aż prawdopodobnie właśnie z tego, że brałam je nieregularnie dostałam okres gdzieś tak w połowie opakowania. Nadal brałam tabletki później znowu jakiejś zapomniałam i okres jak już przechodził tak znowu zaczął się wznawiać. W dniu gdy powinnam skończyć opakowanie zostało mi 3 tabletki. Okres miałam od 26 stycznia do 5/6 lutego w tym czasie cały czas współżyłam z moim partnerem gdzie się dodatkowo nie zabezpieczaliśmy i zawsze on kończył we mnie. Zastanawia mnie to czy mogłam zajść w ciążę ponieważ 4,5,6,7,8 stycznia również współżyliśmy i nie wiem czy były to moje dni płodne czy nie? Tabletek już nie biorę. Proszę o odpowiedź czy mogłam zajść w ciążę? Czy jeżeli będę w tym tygodniu jeszcze współżyła z moim chłopakiem to też istnieją szanse na zajście?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Skuteczność antykoncepcji podczas stosowania preparatów hormonalnych w ogromnej części zależy od tego czy preparat stosowany jest zgodnie z zaleceniami producenta. Każdy producent zaleca zaś regularność w przyjmowaniu tabletek. Opóźnienia w przyjęciu zapomnianej tabletki nie powinny wynosić więcej niż 12 godzin, by skuteczność była zachowana.
Z opisu, jaki Pani zamieściła wynika, że zdecydowanie nie zastosowała się Pani do tych zaleceń. Oprócz opóźnień, pominęła Pani kilka tabletek. Ponieważ działania takie prowadzą do osłabienia skuteczności, jak najbardziej mogło dojść do zapłodnienia. Proszę zatem wykonać test ciążowy.