Zapomniałam kilku tabletek i znów mam okres. Ile on będzie trwał?

Od niedawna biorę tabletki hormonalne. Wiem jak je zażywać, ale po miesiączce wzięłam jedną i zapomniałam o pozostałych. Dopiero, gdy po kilku dniach znów dostałam miesiączki, zorientowałam się o co chodzi. Jestem na siebie zła, bo już drugi raz w tym miesiącu mam okres. Mam więc pytanie czy ten drugi okres będzie trwał tyle, co zwykła miesiączka czy może krócej?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli stosuje Pani antykoncepcję hormonalną, to nie występują u Pani "normalne" miesiączki, a tzw. krwawienia z odstawienia, które są reakcją organizmu na wstrzymanie dostarczania sztucznych hormonów. "Normalna" miesiączka jest wynikiem naturalnych zmian hormonalnych zachodzących w organiźmie i następuje zwykle w 14 dni po owulacji. W Pani przypadku doszło więc dwa razy z rzędu do krwawienia z odstawienia i trudno przewidzieć, kiedy zakończy się drugie krwawienie. Może Pani zacząć brać tabletki nie czekając na jego koniec, warto jednak przez pierwszy tydzień stosować dodatkowe zabezpieczenie (prezerwatywa), gdzyż nie będzie Pani w pełni chroniona przed niechcianą ciążą.

Pozdrawiam serdecznie!