Zapomniałam o dwóch pierwszych tabletkach z blistra

Witam. Mam 25 lat. Od ponad 4 lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Po 7-dniowej przerwie zapomniałam wziąć pierwszą i drugą tabletkę. Wzięłam je dopiero z trzecią tabletką. Co teraz powinnam zrobić? Czy po skończeniu tego opakowania mogę nie robić przerwy i zacząć następne (akurat wyjeżdżam i chciałam nie mieć okresu na wyjazd) I jak w takim przypadku działa zabezpieczenie? Nie miałam w ciągu ostatniego miesiąca żadnego stosunku, więc ciążę mogę wykluczyć. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli ciąża jest wykluczona (brak stosunków), może Pani kontynuować przyjmowanie tabletek normalnym trybem. Zabezpieczenie będzie pełne po 7-dniach stosowania danego opakowania (wcześniej radzę stosować dodatkowe zabezpieczenie, np. prezerwatywy).

Nie ma przeciwwskazań do przyjmowania kolejnego opakowania bez robienia przerwy. Działanie antykoncepcyjne podczas takiego postępowania (czyli podczas Pani wyjazdu i po nim) będzie zachowane.