Zapomniałam o tabletce antykoncepcyjnej - brać je dalej, czy odstawić?

Dobry wieczór! Przyjmuję od roku tabletki antykoncepcyjne Yasmin codziennie o godzinie 20. Po 7-dniowej przerwie, powinnam wziąć tabletkę z kolejnego opakowania. Jednak zgubiłam opakowanie i dopiero jutro rano mogę kupić tabletki. I nie wiem co zrobić. Wziąć od razu jutro tabletkę czy odstawić kompletnie?

Witam! Jeżeli zależy Pani na utrzymaniu antykoncepcji hormonalnej, to może Pani rozpocząć nowe opakowanie jutro. Niestety musi Pani zdawać sobie sprawę, że wszystkie stosunki mające miejsce w czasie przerwy, niestety nie były zabezpieczone i wiążą się z podwyższonym ryzykiem ciąży. Jeżeli zdecyduje się Pani na kontynuację antykoncepcji hormonalnej w tym miesiącu, powinna Pani przez kolejnych 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenie np. w postaci prezerwatywy. Pełne zabezpieczenie uzyska Pani dopiero wraz z przyjęciem 8 tabletki. Pozdrawiam