Zapomniałam o tabletce antykoncepcyjnej. Co dalej?

witam w czwartek zaczelam 2 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych i wczoraj mialam wziąść tabletke o 18tej ale przez zajmowanie sie dzieckiem zapomnialam i przypomniało mi sie o tabletce o 2 w nocy i wzielam pominieta tabletke i w ten sam dzien co zapomnialam tabletki mialam stosunek seksualny. czy mogę zajsc przez to w nieplanowana ciążę? dziękuję za odpowiedz.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw, ponieważ przerwa nie była dłuższa niż 12h. Proszę na przyszłość pamiętać by regularnie przyjmować tabletki.