Zapomniałam o tygodniu bez plastra - co teraz powinnam zrobić?

Stosuję plastry E*** dopiero przez dwa cykle. Niestety, ostatnio przez omylne oznaczenie sobie tygodnia bez plastra przesunęłam go o tydzień, tzn. w czasie przeznaczonym na miesiączkę nosiłam plaster przez cały tydzień i krwawienie nie wystąpiło. W kilka dni po zdjęciu plastra (czyli w naturalnym 1. tygodniu nowego cyklu) wystąpiło krwawienie. Powinnam kontynuować stosowanie plastrów przesuwając pierwszy tydzień cyklu o tydzień? Czy też nie stosować przez miesiąc antykoncepcji, by upewnić się, że nie rozregulowałam sobie organizmu?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przesunięcie tygodnia bez plastra w taki sposób nie ma znaczenia. Może Pani spokojne kontynuować stosowanie antykoncepcji, przesuwając moment zdjęcia ostatniego plastra o tydzień. Takie postępowanie jest jak najbardziej douszczalne, a nawet zalecane np. w sytuacji, gdy chce się przesunąć miesiączkę.