Zapomniałam ostatniej tabletki - jak zacząć kolejne opakowanie?

Od dwóch lat przyjmuje tabletki , wczoraj zapomniałam ostatniej tabletki. Jak mam zacząć nowe opakowanie, w piątek jak zawsze czy dzień wcześniej? Czy jestem mimo wszystko chroniona? Proszę o odpowiedź, dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Byś była w pełni zabezpieczona, powinnaś zrobić klasyczną 7-dniową przerwę. Ponieważ przyjęłaś jednak 20 tabletek, pierwszą tabletkę z nowego opakowania powinnaś przyjąć dzień wcześniej niż zazwyczaj, czyli jak wynika z Twojego opisu, w czwartek. Takie działanie nie wpłynie na skuteczność antykoncepcji.