Zapomniałam ostatniej tabletki przed przerwą - co powinnam zrobić?

Witam! Mam problem, otóż wczoraj tj. 8.10 powinnam wziąć ostatnią 21. tabletkę, ale tego nie zrobiłam, zapomniałam o niej, wydawało mi się, że już wzięłam wszystkie i zaczęła mi się przerwa 7-dniowa. Kochałam się tego dnia z chłopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia. Od dzisiaj, czyli 9.10 powinnam zacząć 7-dniową przerwę. Co powinnam zrobić? Zażyć tą pominiętą ostatnią tabletkę, czy może jej nie brać i zacząć 7-dniową przerwę? Czy jest jakieś ryzyko zajścia w ciążę w moim wypadku? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Proponuję pominąć zapomnianą tabletkę i rozpocząć 7-dniową przerwę. Musi Pani jednak pamiętać o tym, że przerwa zaczęła się 1 dzień wcześniej niż zwykle, więc musi się skończyć również 1 dzień wcześniej. Takie postepowanie zapewni Pani pełną ochronę.