Zapomniałam pierwszej tabletki z nowego opakowania

W poniedziałek zapomniałam wziąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania, ale wzięłam ją przed upływem 12 godzin (spóźnienie wynosiło około 9). W niedzielę, która była ostatnim dniem poprzedniego opakowania kochałam się z chłopakiem i skończył we mnie, tabletkę przyjęłam normalnie, w przerwie pomiędzy opakowaniami nie współżyliśmy. Jaka jest szansa zajścia w ciążę mimo tego, że wystąpiło krwawienie z odstawienia, minęło 7 dni od stosunku do zapomnianej tabletki, a opóźnienie wynosiło mniej niż 12 godzin? Czy cykl, w którym nastąpiło opóźnienie wzięcia pierwszej tabletki z blistra może być niezabezpieczony?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Najprawdopodobniej nie występuje w Pani przypadku wysokie ryzyko ciąży, jednak dla pewności proszę stosować przez pierwszych 7 dni obecnego cyklu dodatkowe zabezpieczenie (prezerwatywa).

Pozdrawiam!