Zapomniałam pigułki antykoncepcyjnej - co teraz?

Pod koniec października wyjechałam na urlop i zapomniałam moich pigułek antykoncepcyjnych...postanowiłam zrobić przerwę, niestety ostatnie krwawienie było 3 listopada do tej pory nic... jak długo muszę czekać???
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przypuszczam, że stosuje Pani antykoncepcję hormonalną już od dłuższego czasu. Przy kilkunastomięcznym stosowaniu tabletek często dochodzi do zaburzeń miesiączkowania po ich odstawieniu. Taki stan może trwać nawet do 6 miesięcy. Warto jednak podkreślić, że w tym czasie powinno dochodzić do krwawienia.

W Pani przypadku ostatnia miesiączka była dosyć dawno, dlatego też polecałabym wizytę kontrolną u swojego ginekologa.
Pozdrawiam.