Zapomniałam tabletkę, czy mogę zacząć następne opakowanie?

Zapomniałam tabletki w trzecim tygodniu brania - 15. tabletka z kolei (7. od końca), wzięłam ją następnego dnia, niestety jednocześnie z drugą, którą powinnam wziąć następnego dnia (gdyż przypomniało mi sie o poprzedniej, gdy chciałam normalnie wziąć następną). Zapomniałam tabletki w środę, a w czwartek rano się kochałam, dalej postapiłam tak, jak wcześniej napisałam. Dokończyłam resztę tabletek z opakowania i zrobiłam 7-dniową przerwę (jestem w jej trakcie). Po przerwie mam zamiar znów brać tabletki. Czy jest ryzyko, że mogę być w ciąży? I czy tabletki z następnego opakowania będą normalnie działały? Dodam jeszcze, że antykoncepcję hormonalną stosuję od około roku. Proszę o szybką odpowiedź, wariuję :(

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

nie postąpiła Pani właściwie. Prawidłowe zachowanie w przypadku pominięcia tabletki opisane jest na KAŻDEJ ulotce i większości opakowań tabletek. Dla pominięcia tabletki z 3 tygodnia rozwiązania są 2:
1. Rozpocząć natychmiast 7 dniową przerwę (pierwszym dniem przerwy będzie dzień pominięcia tabletki)
lub
2. zażyć pominiętą tabletkę jak najszybciej, dokończyć opakowanie ORAZ rozpocząć nowe opakowanie BEZ robienia przerwy!

Pani zachowała się inaczej i w związku z tym ochrona antykoncepcyjna jest zmniejszona. Stosunek mógł zakończyć się ciążą. Proponuję stosować dodatkowe zabezpieczenie do tygodnia regularnego przyjmowania tabletek oraz wykonać test ciążowy po  10 dniach od ostatniego stosunku.