Zapomniałam tabletki antykoncepcyjnej

Witam, mam 19 lat i od ok. 1 roku biorę tabletki antykoncepcyjne. W kwietniu zdarzyło mi się nie wziąć jednej tabletki w pierwszym tygodniu, to była 3 tabletka, i 2 maja doszło do współżycia. O niewzięciu tabletki zorientowałam się po tygodniu. Czy jest ryzyko zajścia w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W przypadku pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu istnieje ryzyko ciąży związane ze stosunkami odbytymi w tygodniu poprzedzającym pomyłkę. Proszę wykonać test ciążowy lub udać się do lekarza za około 2-3 tygodnie. Przed rozpoczęciem kolejnego opakowania należy wykluczyć ciążę. Ponadto w przypadku pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu należy stosować dodatkową formę antykoncepcji (prezerwatywa) przez 7 kolejnych dni po pominięciu.

Pozdrawiam!